מי אנחנו

קשר יהודי מטפח מהפכה תודעתית של חרדים וחילונים מהשכבה הצעירה והמשכילה בישראל, לפתוח ראש ולב להכיר את אחיהם מהמגזר “האחר”. לדבר, להקשיב, ולהתעסק יחד במורשת המשותפת, כיורשים שווי זכויות. לימוד התורה היוה ערך מרכזי בחייו של כל יהודי לאורך 2000 שנה, ואנו מחזירים אותו לקדמת הבמה עם ערך מוסף של חיבור אישי מרתק.

למעלה מ 25,000 צעירים חילונים וחרדים אמרו כבר כן לתכנית, חוברו לקשר חברותא עם משתתף מרקע שונה לחלוטין שהותאם להם באופן אישי לפי גיל, אזור מגורים ותחומי התעניינות. יחד הם יצאו למסע מרתק של ניפוץ סטיגמות, של בחינת פרדיגמות מחדש, של היכרות אישית והקשבה, של גילויים מסעירים על עצמי, על מגזרים ועל הנכס הגדול שמונח בקרן זווית: התורה.

מה אנחנו עושים?

קשר יהודי מפעיל פרוייקטים שונים כאשר הבסיס המשותף לכולם זהה: חיבור ומפגש אחד על אחד בין משתתפים ממגזרי הקצה בחברה הישראלית, שמתקיים לאורך זמן ומאפשר היכרות עמוקה, ולא הצצה אנתרופולוגית חד פעמית. תוכן המפגשים והחברותות עוסק תמיד בשאלות של זהות יהודית, לימוד מארון הספרים היהודי, מעגל השנה היהודי וכו’.

אנו עובדים עם יחידים וקבוצות מכל קצות הקשת: רבני קהילות, מינהלים קהילתיים, מרכזי תרבות יהודית, אגודות סטודנטים, ארגוני צעירים, מכינות קדם צבאיות ועוד.

אודות צילי שניידר – מייסדת ומנכ"ל התנועה

צילי שניידר, מורה ומנהלת חינוכית מהמיינסטרים החרדי, אם ל 11 ילדים, אישה שאכפת לה.

צילי גדלה במאה שערים של לפני דור. ושם, למרות התדמית, חיו זה לצד זה גווניו השונים של העם היהודי בהרמוניה. ילדותה עברה עליה בחברת נטורי קרתא, חסידי סלונים, תימנים מסורתיים, צעירים חילונים (“אז קראו להם חופשיים”, היא נזכרת בחיוך), תלמידי הרב אלישיב הליטאים, “וכולנו היינו חברים”.

משבגרה, וראתה שהאווירה ברחוב הכללי בארץ אחרת לגמרי, הכירה את החשדנות והניכור, והתוודעה לתחושות הזרות, ולערימות הסטיגמות, בער בה הרצון לעשות משהו לטובת חיבור העם מחדש.

חלומות גדולים, אופטימיות בלתי נלאית ומנוע טורבו שלא עוצר באדום, כל אלו הביאו אותה לייסד, לפרוץ דרך ולהוביל את מהפיכת קשר יהודי. במרץ נעורים היא רותמת רבני קהילות, מנהלי מכינות קד”צ ומובילי דעת קהל שונים, באש גדולה לעגלת האחדות הדוהרת.