עולים לקשר - קשר יהודי לדוברי רוסית

גל העליה של פליטים מאוקראינה ומרוסיה עקב הלחימה המתמשכת בין המדינות, הביא את קשר יהודי לרתום את המודל המצליח של קשר חברותא, לטובת סיוע וקליטה לעולים. דרך חבר אישי, קשר יהודי מעניק לפליטים הזדמנות מיוחדת לסיוע בהתאקלמות שלהם בארץ, ותמיכה בחיזוק הזהות היהודית שלהם וחיבורם לקהילה מתאימה.

החברותא האישי בשפה הרוסית נמצא שם כדי לעזור בצעדים הראשונים מבחינה ביורוקרטית, חברתית, גישור על פערי שפה ותרבות, אירוח וסיוע תמידיים.

“עזבתי את שדה הקרב לבדי, אחראית יחידה לשני ילדי, הכלב והחתול. חיפוש הדירה היה מתיש ומאיים. והתחלתי לאבד תקווה. הייתי זקוקה נואשת לאוזן קשבת וחיבוק חם ואוהב. כשהתקשרתי לברר אודות האולפן שקשר יהודי הציע ברשת, פרצתי בבכי”

טטיאנה, עולה חדשה מרוסיה.

“לא מזמן, בעלי ואני הגענו לארץ מקייב. אני מצפה ללידת ילדי הראשון. הייתי כל כך מפוחדת מכל תהליך הלידה בארץ. איך אסתדר עם השפה? איך ארכוש את כל הציוד הנדרש לתינוק החדש? בדרך כלל תקופה זו היא משמחת אבל בשביל פליטה הכל נראה מאיים וקשה. מי יוכל להדריך אותי ולהציע עזרה בסיסית?”
אנה, פליטה אוקראינאית

בשני המקרים, הצוות דובר הרוסית של קשר יהודי נכנס לפעולה מיידית.

קשר יהודי חיבר את טטיאנה עם שולמית, חברה ממוצא רוסי המתגוררת ברחוב סמוך. מרגע המפגש הראשון על כוס תה בביתה של שולמית, הן הפכו לחברות טובות, וטטיאנה קיבלה את כל העזרה והסיוע שהיתה זקוקה להם. הקשר שלהן אף התחזק בעקבות הלימוד המשותף שלהן בספר תהילים.

גם במקרה של אנה, העזרה נמצאה על ידי הצוות דובר הרוסית של קשר יהודי באופן מיידי. אנה קיבלה תומכת לידה מנוסה, גם היא עולה מקייב, שליוותה אותה לכל אורך הדרך על הצד הטוב ביותר. היא קיבלה עזרה והדרכה בכל הנדרש – ולמותר לציין – התינוק החדש של אנה התחיל את חייו כיהודי בארץ הקודש על הצד הטוב ביותר שרק אפשר!

גם אני רוצה חברותא דובר רוסית!

הרשמו עוד היום: