קשר יהודי במכינות הקדם צבאיות

שיתוף פעולה ייחודי נרקם בין מכינות קד”צ חילוניות וקהילות חרדיות צעירות השכנות להן.

התכנית מחברת בין המכינות והקהילות השכנות לפעילות שנתית עמוקה ואיכותית המאפשרת יצירת קשרים אישיים ארוכי טווח בין חניכי המכינה והצעירים החרדים, ומפעילה אותם במהלך שנת המכינה בלמידה ועשייה משותפת ומקרבת.

החניכים מצוותים לקבוצת המתנדבים בקשרים של אחד- על- אחד, ונפגשים אחת לחודש ליום עיון משותף באחד מנושאי הליבה של היהדות. הם חוגגים יחד לקראת חגים, וחווים יחד שבת מלאה וקסומה באירוח חם של הקהילה.

בשנת הלימודים תשפ”ג נוטלות חלק בתכנית 32 מכינות קד”צ חילוניות ומעורבות, ו 32 קהילות חרדיות מרחבי הארץ. בנוסף, עוד מכינות רבות מתארחות למפגשים נקודתיים או לשבתון.

השותפים שלנו:

כיום, קיימות בארץ כ 50 מכינות קדם צבאיות לא דתיות. קשר יהודי מפעיל תוכנית במחצית מהן. בעזרתכם, לא נסרב לאף מכינה שמבקשת להצטרף לתוכנית. כפתור לתרומות: “בעזרתכם נוכל להגיע לכולם!”

 “לא האמנתי שאוכל ליצור יחסי חברות אמיתיים כאלו עם אברך חרדי מרקע כל כך שונה. בתוך שיחות בודדות נפלו המחיצות ואנחנו מתקשרים כאילו הכרנו מאז ומעולם” 

אדי רובינסון, 19 מכינת בית ישראל
ומשה שחור, אברך מירושלים

“תודה רבה על סעודת השבת הנפלאה, על הידע האין סופי שחלקתם איתי, ועל הסיפורים מעוררי ההשראה שסיפרתם…כל כך נהנתי לאכול ולפטפט עם כולכם בשולחן השבת. אבל יותר מהכל, אני מעריך את הדרך בה כיבדתם אותי וקיבלתם אותי בדיוק כמו שאני. אשמח להתארח אצלכם שוב בקרוב. שיניתם את כל המבט שלי על המגזר החרדי בפרט ועל העולם באופן כללי” אסף, חניך ממכינת גלאון.”

אסף, תלמיד מכינה

נגן וידאו